, ,

Exnit w European Cybersecurity Market !

Ernest Łojan z Exnit na łamach kwartalnika European Cybersecurity Market  (Europen Cybersecurity Forum)!

Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na pytania:

  • dlaczego backup jest częścią strategii cyberbezpieczeństwa?
  • jakie są wyzwania stawiane dzisiejszym systemom kopii bezpieczeństwa i replikacji?
  • jakie są trendy i rozwiązania w dziedzinie backupu, replikacji?

To koniecznie przeczytaj nasz artykuł „Backup System as a part of cybersecurity strategy

 

GREENmod w ofercie Exnit!

Zarządzanie poufnością dokumentów elektronicznych staje się obecnie niezbędnym elementem polityki bezpieczeństwa firm i instytucji. Od czego zatem rozpocząć wprowadzanie takiego procesu do organizacji? Z pomocą przychodzą narzędzia do klasyfikacji informacji. Wspomagają się one użytkownikiem i jego wiedzą na temat poziomu poufności tworzonych i przetwarzanych dokumentów. Co istotne, systemy te integrują się z rozwiązaniami klasy DLP aby jeszcze skuteczniej chronić przed wyciekiem cennych informacji.

Miło nam poinformować, że Exnit Sp. z o.o. podpisała umowę partnerską z firmą TUKAN IT, która produkuje i rozwija system klasyfikacji informacji GREENmod. Rozwiązanie to integruje się z aplikacjami Microsoft Office, wymuszając konieczność sklasyfikowania tworzonego dokumentu przed zapisaniem go na dysku komputera oraz uniemożliwiając wysłanie wiadomości pocztowej, jeżeli nie zostanie ona sklasyfikowana.

Zastosowanie rozwiązań do klasyfikacji informacji rozwija świadomość użytkowników w kontekście przetwarzania poufnych danych oraz zwiększa wiarygodność organizacji. Integracja z systemami DLP pozwala podnieść ogólny poziom bezpieczeństwa.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach klasyfikacji informacji w Twojej organizacji, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami!

Ochrona poufnych danych z pomocą DLP

Twoja organizacja przechowuje i korzysta z danych.

Do sprawnego działania niezbędne jest operowanie na danych wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Zagrożeniem staje się możliwość wycieku cennych i poufnych danych.

Chcesz dowiedzieć się jak można zabezpieczyć organizację przed wyciekiem jednocześnie nie paraliżując jej działania?
Chcesz poznać narzędzie, które pozwoli Ci skutecznie monitorować przepływ informacji w organizacji i poza nią, i szybko reagować na incydenty?

Zapraszamy na webinarium online, na którym przybliżymy system DLP firmy Forcepoint jako skuteczne rozwiązanie zapobiegające utracie danych.

Agenda:

1. Słowem wstępu: wyciek danych – realne zagrożenie czy tylko formalny problem?
2. Możliwości systemu DLP, czyli jak podnosimy poprzeczkę, gdy ktoś próbuje przechytrzyć system DLP. Opowiemy między innymi o funkcjach wyróżniających rozwiązanie Forcepoint AP-DATA, takich jak OCR dla danych w ruchu i Drip DLP.
3. Administrowanie systemem AP-DATA: budowa polityk ochrony danych oraz obsługa incydentów.
4. Incident Risk Ranking (nowość!), czyli jak pomagamy administratorom skupić się na najważniejszych incydentach i zaoszczędzić czas.
5. Analiza zachowania użytkowników. Przedstawimy rozwiązanie Forcepoint Insider Threat, jako genialne uzupełnienie systemu DLP.

Termin:

30 marca 2017 r. godz: 11:00 – 12:00

Rejestracja:

Kliknij tutaj.

,

O technologii przy kawie – monitoring IT

Zapraszamy na śniadanie technologiczne, podczas którego przybliżymy możliwości skutecznego zarządzania i monitoringu IT. Wszystko w oparciu o narzędzie o ogromnej funkcjonalności – SolarWinds.

Opowiemy między innymi jak:
– uzyskać pełną kontrolę nad infrastrukturą sieci
– rozwiązywać problemy z zarządzaniem IT niezależnie od skali
– jak monitorować sieć pod kątem sprzętu, chmury, Data Center, wirtualizacji, aplikacji

Zaprezentujemy LIVE DEMO rozwiązania SolarWinds. Przedstawimy również jak użytkownicy rozwiązania skupieni wokół społeczności internetowej wymieniają się wiedzą i praktykami, oraz bezpośrednio uczestniczą w procesie projektowania i rozwoju rozwiązań SolarWinds.

Data: 18 stycznia 2017 r. w godzinach od 9:00 do 12:00
Miejsce: siedziba Exnit, Krakowski Park Technologiczny

Szczegóły i rejestracja na eduexnit.pl.

,

Exnit na CYBERSEC PL – Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa

Exnit na Cybersec PL

W dniach 26-27 września 2016 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w jedynym z najważniejszych w Europie wydarzeń dotyczących cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC PL. Forum podzielone było na cztery ścieżki tematyczne: państwo, wojsko, przyszłość oraz biznes.

Na ten moment obszar i zakres zagrożeń dynamicznie się zmieniają. Według ekspertów nie ma wypracowanych standardów obronnych ponieważ nie jest to jeszcze odpowiedni moment na ich definiowanie. Trwają prace nad wytycznymi dotyczącymi cyberbezpieczeństwa w najważniejszych płaszczyznach. Podczas debaty usłyszeć można było wiele wątków dotyczących potrzeby współpracy zarówno na poziomie międzynarodowym jak i publiczno – biznesowym.

Jak rozmowy na wyższym szczeblu mogą przełożyć się na codzienność firm, instytucji i jednostek w kontekście bezpieczeństwa? Zapewne w przyszłości można spodziewać się wprowadzania wytycznych, a docelowo standardów, których zastosowanie pozwoli na lepszą ochronę przed zagrożeniami. Bardzo ważna rolę powinna również odegrać edukacja. Instytut Kościuszki, z ramienia którego uczestniczyliśmy w forum, uruchomił inicjatywę CYBERSEC HUB mającą wspierać rozwój kompetencji w zakresie cyberbezpieczeństwa.

My podczas forum rozmawialiśmy o konieczności zapewnienia ciągłości działania kluczowych usług IT. Promowaliśmy rozwiązania i usługi wysokiej dostępności (DRaaS) jako bardzo ważne elementy pozwalające na uniknięcie kosztownych skutków ataków.

Exnit na Cybersec PL

Exnit na Cybersec PL