, ,

Raport o cyberzagrożeniach – Cyber Threat Report CEE 2018

Strategiczne podejście do ochrony danych? W Europie Środkowo-Wschodniej to wciąż rzadkość. Aż 65% małych i średnich przedsiębiorstw nie ma takiego planu. Najlepiej sytuacja ma się w Polsce, ale nawet i u nas tylko połowa firm tworzy regularnie kopie bezpieczeństwa. Wciąż również stawiamy na klasyczne rozwiązania antywirusowe, które nie są w stanie poradzić sobie z zaawansowanymi zagrożeniami.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapraszamy do zapoznania się z interesującym raportem o cyberzagrożeniach, który współtworzyliśmy w ramach platformy CYBERSEC HUB zapoczątkowanej i prowadzonej przez Instytut Kościuszki.

Raport prezentuje aktualną sytuację dotyczącą cyberzagrożeń na podstawie badania przeprowadzonego w 500 małych i średnich przedsiębiorstwach na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Dowiedzieć się można z niego między innymi ile wynoszą roczne wydatki na cyberbezpieczeństwo w przebadanych krajach, jakie technologie najczęściej stosują firmy MŚP, z jakimi stratami finansowymi się mierzą w związku z incydentami bezpieczeństwa.

Pełny raport dostępny jest do pobrania ze strony http://report.cybersechub.eu.