, ,

Bezpieczeństwo danych podczas pracy zdalnej – cykl webinarów

Obecnie wiele firm działa w trybie pracy zdalnej. Dla niektórych to tymczasowa sytuacja, dla innych to już dobrze znana formuła lub system, z którym będą chcieli pozostać na dłużej.

Organizacje i firmy, które dostrzegają korzyści, jakie daje mobilność i możliwość pracy zdalnej powinny też zadać sobie pytanie czy ich dane są w takiej formule bezpieczne? Zwykle nowy styl pracy wymaga zmian w politykach bezpieczeństwa.

Aby pomóc organizacjom odpowiedzieć sobie na te nowe wyzwania przygotowaliśmy cykl seminariów online. Podczas tych wydarzeń omawiać będziemy wybrane zagadnienia bezpieczeństwa IT, zaprezentujemy konkretne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo pracy zdalnej. Opowiemy między innymi o ochronie przed wyciekiem danych, kopiach bezpieczeństwa stacji roboczych pracujących zdalnie oraz zasobów w chmurze publicznej czy też uwierzytelnianiu dostępu do systemów firmowych.

Poniżej opis seminariów wraz z linkiem do rejestracji:

  1. Jak nie pozwolić danym „uciec” spoza organizacji – ochrona przed wyciekiem podczas pracy zdalnejOmówimy jakie zagrożenia związane z wyciekiem danych pojawiają się w systemie pracy zdalnej. Przedstawimy również konkretne narzędzie – technologię DLP firmy Forcepoint, która pozwala zdefiniować odpowiednie polityki ochrony danych i na ich podstawie chronić dane przed wyciekiem, niezależnie od miejsca pracy. Rejstracja.
  1. Dane poza serwerem firmowym też potrzebują kopii bezpieczeństwa – backup zdalnych zasobówZastanowimy się jak chronić dane lokalnie przetwarzane na stacjach roboczych ale również w chmurze publicznej. Przedstawimy konkretne narzędzie – system kopii bezpieczeństwa Acronis – który pozwala na ochronę danych niezależnie od miejsca pracy. Rejestracja.
  1. Czy masz pewność kto loguje się zdalnie do systemów firmowych – uwierzytelnianie dostępuOmówimy wyzwania związane z logowaniem do systemów firmowych podczas pracy zdalnej. Przedstawimy konkretne narzędzie Thales STA, które zapewnia silne uwierzytelnianie nie tylko dla pracowników zdalnych. Rejestracja.

Zastanawiasz się jakie inne wyzwania stoją przed organizacjami i firmami w związku z wprowadzeniem pracy zdalnej? Nie jesteś pewien czy Twoje polityki bezpieczeństwa uwzględniają ochronę danych podczas pracy zdalnej? Chcesz upewnić się, że Twoje dane w takiej formule są bezpieczne? Zapraszamy do kontaktu z nami.