, , , , ,

Exnit na Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa !

W dniach 9-10 października odbyło się w Centrum Kongresowym ICE Kraków Forum Cyberbezpieczeństwa, które gromadzi polityków, ekspertów a także firmy dla których tematyka bezpieczeństwa  cyfrowego jest ważna.

To już  druga edycja więc tak samo jak na pierwszej i na tej nie mogło nas również  zabraknąć. Odbyliśmy wiele ciekawych dyskusji na temat roli backupu w aspekcie cyberbezpieczeństwa, ochrony danych przed wyciekiem oraz  różnych formami zabezpieczenia środowiska IT przed awarią.

Podczas naszych rozmów nie mogło zabraknąć  zagadnienia dotyczącego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) i związanymi z nimi wyzwaniami dla każdego przedsiębiorcy który jest administratorem danych osobowych.

Warto zaznaczyć że na naszym stoisku oprócz przedstawicieli świata biznesu i gorących rozmów dotyczących technologii IT nie zabrakło też ważnych polityków w tym pani premier, która żywiołowo interesuje się Cyberbezpieczeństwem.

Dziękujemy i mamy nadziej do zobaczenia za rok.

 

,

Exnit na CYBERSEC PL – Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa

Exnit na Cybersec PL

W dniach 26-27 września 2016 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w jedynym z najważniejszych w Europie wydarzeń dotyczących cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC PL. Forum podzielone było na cztery ścieżki tematyczne: państwo, wojsko, przyszłość oraz biznes.

Na ten moment obszar i zakres zagrożeń dynamicznie się zmieniają. Według ekspertów nie ma wypracowanych standardów obronnych ponieważ nie jest to jeszcze odpowiedni moment na ich definiowanie. Trwają prace nad wytycznymi dotyczącymi cyberbezpieczeństwa w najważniejszych płaszczyznach. Podczas debaty usłyszeć można było wiele wątków dotyczących potrzeby współpracy zarówno na poziomie międzynarodowym jak i publiczno – biznesowym.

Jak rozmowy na wyższym szczeblu mogą przełożyć się na codzienność firm, instytucji i jednostek w kontekście bezpieczeństwa? Zapewne w przyszłości można spodziewać się wprowadzania wytycznych, a docelowo standardów, których zastosowanie pozwoli na lepszą ochronę przed zagrożeniami. Bardzo ważna rolę powinna również odegrać edukacja. Instytut Kościuszki, z ramienia którego uczestniczyliśmy w forum, uruchomił inicjatywę CYBERSEC HUB mającą wspierać rozwój kompetencji w zakresie cyberbezpieczeństwa.

My podczas forum rozmawialiśmy o konieczności zapewnienia ciągłości działania kluczowych usług IT. Promowaliśmy rozwiązania i usługi wysokiej dostępności (DRaaS) jako bardzo ważne elementy pozwalające na uniknięcie kosztownych skutków ataków.

Exnit na Cybersec PL

Exnit na Cybersec PL

 

,

Ochrona środowisk wirtualnych – kilka wniosków po spotkaniu technologicznym

2 czerwca 2016 roku przeprowadziliśmy spotkanie technologiczne dotyczące ochrony środowisk wirtualnych.

Szukaliśmy odpowiedzi na wyzwania związane z:

  • zapewnieniem dostępności usług udostępnianych z poziomu środowiska wirtualnego,
  • skutecznym tworzeniem kopii bezpieczeństwa,
  • wydajnością i efektywnością infrastruktury fizycznej służącej wirtualizacji,
  • możliwością sprawnego reagowania na zagrożenia pojawiające się w obrębie świadczonych usług.

Poruszane zagadnienia to naszym zdaniem ważny temat nie tylko z punktu widzenia działu IT ale również, a może przede wszystkim biznesu. Świadomość zagrożeń związanych z utratą dostępu do kluczowych usług czy zasobów informatycznych pozwala instytucjom podejmować odpowiednie kroki, powalające zabezpieczyć się przed taką ewentualnością.

W zależności od specyfiki środowiska i krytyczności zasobów ochronę warto zapewniać na różnych poziomach, począwszy od platformy składującej i przetwarzającej danych, przez kopie bezpieczeństwa, zasoby sieciowe, etc. Efektywność i mobilność środowiska  danych zapewnić nam mogą technologie, które umożliwiają bardzo szybki dostęp do repliki kluczowych zasobów. Natomiast funkcje przywrócenia środowiska do określonego punktu w czasie pozwalają na uruchomienie planu awaryjnego w przypadku ataku lub nieumyślnego błędu.

,

Zespół Exnit na konferencji Cloud Community

Kilka dni temu mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji Cloud Community, poświęconej tematyce Technologii w Chmurze. Aktywnie wspieraliśmy jednego z naszych dostawców – firmę Zerto, prezentując technologię zabezpieczania środowisk wirtualnych z wykorzystaniem replikacji do chmury lub innego Data Center. Jest to nowe, innowacyjne podejście do zapewnienia ciągłości działania systemów wirtualnych, w którym RPO liczone jest w sekundach, a RTO w minutach.

Jeśli interesuje Cię jak:

  • zapewnić wysoką dostępność cenny zasobom,
  • łatwo migrować serwery wirtualne między różnymi hyperwizorami,
  • skutecznie tworzyć środowiska testowe,
  • pewnie odtworzyć dane w przypadku awarii

to Zerto może być interesującą technologią dla Ciebie. Możesz za naszym pośrednictwem zobaczyć środowisko demonstracyjne Zerto. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez formularz dostępny w zakładce kontakt.