GREENmod w ofercie Exnit!

Zarządzanie poufnością dokumentów elektronicznych staje się obecnie niezbędnym elementem polityki bezpieczeństwa firm i instytucji. Od czego zatem rozpocząć wprowadzanie takiego procesu do organizacji? Z pomocą przychodzą narzędzia do klasyfikacji informacji. Wspomagają się one użytkownikiem i jego wiedzą na temat poziomu poufności tworzonych i przetwarzanych dokumentów. Co istotne, systemy te integrują się z rozwiązaniami klasy DLP aby jeszcze skuteczniej chronić przed wyciekiem cennych informacji.

Miło nam poinformować, że Exnit Sp. z o.o. podpisała umowę partnerską z firmą TUKAN IT, która produkuje i rozwija system klasyfikacji informacji GREENmod. Rozwiązanie to integruje się z aplikacjami Microsoft Office, wymuszając konieczność sklasyfikowania tworzonego dokumentu przed zapisaniem go na dysku komputera oraz uniemożliwiając wysłanie wiadomości pocztowej, jeżeli nie zostanie ona sklasyfikowana.

Zastosowanie rozwiązań do klasyfikacji informacji rozwija świadomość użytkowników w kontekście przetwarzania poufnych danych oraz zwiększa wiarygodność organizacji. Integracja z systemami DLP pozwala podnieść ogólny poziom bezpieczeństwa.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach klasyfikacji informacji w Twojej organizacji, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami!